Comment: Well, 6 bucks a day if you are like my family comes out to

(See in situ)


Well, 6 bucks a day if you are like my family comes out to

180 bucks a month.....and 2160 to by milk for a year. Now add in how much you spend on soft cheeses, butter, cream, whipped cream, yougurt and you will realize dairy is an expensive habit.

When you consider it costs somewhere between 400 and 600 dollars a year to keep a dairy cow and about ...oh I don't know 1200 dollars. You can see how if the economy keeps going like it's going we will hall be sporting a cow or a goat and a sprinkling of chickens. Many of us will resemble the little rascals with neighborhood houses and goats in the alley way and chickens and ducks in the yard.

That....or gubberment cheese may be on the menu for us all